Tidligere udstillinger

Tidligere udstillinger

Klik på et billede og se alle billeder i stort format som diasserie

25. oktober - 11. november 2018

 

Kirstine Ørts Thingstrup, Vemb

(malerier)

Tlf.: 24931245

Mail: kirstineoerts@hotmail.com

Johannes Kristensen, Vildbjerg

(tiffany)

Tlf.: 20278966

Mail: nygade4@outlook.dk

30. august - 16. september 2018

 

Tove Lois Andreasen, Vroue

(malerier)

Tlf.: 21938182

Mail: tove@vroue@gmail.com

30. august - 16. september 2018

 

Hans Felthaus, Struer

(skulpturer)

Tlf.: 42407244 el. 97865151

Mail: hans@felthaus.dk

5. - 22. april 2018

 

Ulla Houe, Herning

(malerier, skulpturer)

Tlf.: 22998650

Mail: ulla@ullahoue.dk

1. - 15. marts 2018

Bodil Jørgensen, Brande (malerier, skulpturer)

Tlf.: 21704833

Mail: tulle3@pc.dk

20.april - 7. maj 2017

Inger Kargo (kurveflet) og Jonna Gisselbæk (maleri)

Inger Kargo: ikp43@hotmail.com

Jonna Giselbæk: 23 35 01 47

gisseljo@hotmail.com

 

9.-26. marts 2017

Jane Klostergaard og Erik Muff Reinert

reinert.erik@gmail.com

www.erikmuffreinert.dk

j@janeklostergaard.dk

 

5. - 20. november 2016

Lars Vestergård Nielsen

www.lvngalleri.dk

lvn002@gmail.dk

 

www.jettehildebrandt.dk, jettehildebrandt@mail.dk

Q10: www.123hjemmeside.dk

29.september til 16. oktober 2016

Jette Hildebrandt Mogensen, maleri

og kunstnergruppen Q10, skulpturer

25. august til 11. september 2016

Elisa Bagger

elisa.bagger@gmail.com

www.elisabagger.dk

7. april til 24. april 2016 www.lundehoj.com

Yvonne Lundehøj yvonnelundehoej@gmail.com

3. marts til 20. marts 2016

Ulla Sinkjær Sørensen

og Solvejg Randrup

Ulla: 30 31 07 42

rsolvejg@gmail.com

www.solvejgs-galleri.dk

 

Kunstforeningen Trehøje

Burgårdsvej 8, 7480, Vildbjerg kontakt@kunstforeningen-trehoje.dk